Dolny Śląsk położony jest południowo - zachodniej Polsce i obejmuje swoim zasięgiem Nizinę Śląską, Śląsko - Łużycką, Przedgórze Sudeckie oraz Sudety. To kraina, w której góry przeplatają się z malowniczymi kotlinami, urokliwe miasteczka kuszą niezwykłymi zabytkami, wsie obfitują w gospodarstwa agroturystyczne a rejony o szczególnych walorach zdrowotnych oferują sieć uzdrowisk.
Dolny Śląsk to rejon tajemniczy ze swoimi sieciami podziemnych tras turystycznych, wielowiekowym tyglem kultur i tradycji, szlakiem zamków piastowskich, zamków granicznych, klasztorów. Rejon obfituje także w niezwykłe bogactwo krajobrazów, jest bowiem krainą parków narodowych, rezerwatów przyrody, skalnych labiryntów.
Region graniczy z Niemcami i Czechami, które to sąsiedztwo wpływa znacząco na rozwój turystyki i gospodarki Dolnego Śląska.
Dolnośląski Klaster Turystyczny (DKT) powstał pod koniec 2012 roku i zrzesza podmioty z sektora MŚP, JST i NGO głównie z branży hotelarsko-turystycznej. Działania Klastra wspierane są w początkowej fazie dzięki realizacji projektu „Dolnośląski Klaster Turystyki – razem dla regionu” dofinansowanego z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach zadania publicznego. Projekt zakłada m.in: zbudowanie strategicznego kierunku rozwoju Klastra w obszarach rozwoju turystyki i promocji regionu oraz pozyskanie nowych partnerów do współpracy.
Dolnośląski Klaster Turystyki jest dobrowolnym porozumieniem jednostek samorządu terytorialnego, przedsiębiorstw, jednostek badawczo-rozwojowych oraz organizacji
i instytucji wspierających rozwój i propagowanie turystyki na terenie Dolnego Śląska. Siedzibą Klastra jest Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego pełniąca funkcję Koordynatora Klastra. Teren działania to obszar województwa dolnośląskiego w początkowej fazie działalności ukierunkowany na wsparcie regionu świdnicko - wałbrzyskiego.
- Kreowanie i upowszechnianie wizerunku województwa jako regionu atrakcyjnego turystycznie w kraju i za granicą.
- Integracja środowisk samorządu terytorialnego, gospodarczego i zawodowego oraz osób, instytucji i organizacji zainteresowanych rozwojem turystycznym województwa.
- Zwiększanie liczby turystów odwiedzających województwo.
- Wzrost wpływów z turystyki.
- Poprawa infrastruktury turystycznej w województwie.
- Stworzenie regionalnego systemu informacji turystycznej.
- Poprawa współpracy podmiotów gospodarczych turystyki z władzami regionalnymi.
- Prowadzenie i organizowanie szkoleń.
- Podejmowanie inicjatyw służących podnoszeniu jakości świadczonych usług turystycznych.
- Edukacja w zakresie ochrony środowiska, racjonalnej gospodarki energią (oszczędzania energii), odnawialnych źródeł energii oraz możliwości zastosowania tych rozwiązań w turystyce.
- Promocja zdrowia (turystyka zdrowotna, promocja sportu i zdrowego trybu życia, integracja osób niepełnosprawnych etc).
Dolnośląski Klaster Turystyki
Krzyżowa 7
58-112 Grodziszcze
tel.: 74 85 00 364, 797-993-698
www.turystykadolnyslask.pl
Kancelaria
Radca prawny Anna Kaplita
Adwokat Katarzyna Greń
ul. Juliusza Słowackiego 7/5
43-300 Bielsko-Biała
+48 572 816 997
+48 730 303 875
biuro@kancelariakg.com
Miasto Kamienna Góra przystąpi do budowy osiedla na ul. Nadrzecznej. Powstanie tam 109 mieszkań w sześciu budynkach.
czytaj więcejTłumacz przysięgły języka niemieckiego dr Monika Bilik-Jaśków
Biuro: 58-506 Jelenia Góra, ul. Sygietyńskiego 1/16
Telefon: +48 609 851 849
E-mail: kontakt(@-at)tlumaczenia.business
Kancelaria Adwokacka Adwokat Adam Daraż
ul. Chrobrego 12/4
58-300 Wałbrzych
tel. 74 846 11 10
tel. kom. +48 579 730 046
kancelaria@daraz.pl
P.H.U AGROPOL Mariusz Życiński
Ul. Z. Cybulskiego 32, 58-200 Dzierżoniów
+48 501 265 690
biuro@agropol.agro.pl
https://agropol.agro.pl/kontakt